Jaká je barva vaší osobnosti?

Jaká je barva vaší osobnosti?

Ložnice by měla být oázou klidu a míru, protože spánek je pro zregenerování naší tělesné i psychické pohody velmi důležitý. Zaměřte se tentokrát více na sebe, zjistěte, co o vás prozradí obyčejný výběr barvy. Barvy jsou všude kolem nás, ovlivňují naší náladu i pocity. 

Abyste se cítili v naprosto uvolněně, bude při výběru sladění ložnice hrát roli, jakou barvu zvolíte. I když existují pravidla, jaké barvy jsou pro ložnici nejlepší, myslíme si, že záleží jen a jen na vašem pocitu. Každý má své vlastní potřeby a preference, dokonce můžete nečekaně být přitahování k barvě, která není zrovna vaše oblíbená, ale kterou potřebujete. 

Ne nadarmo je mezi psychology velmi oblíbený Lüscherův barvový test, který dokáže dobře odhalit psychofyzický stav jedince. Test je založen na vyhodnocení významu upřednostnění a odmítnutí určitých barev vyšetřované osoby. Základními barvami v testu jsou šedá, modrá, zelená, červená, žlutá, fialová, hnědá a černá. Test probíhá jednoduše, seřadit barvy dle vlastních preferencích a naopak. Celková diagnóza osobnosti na základě Lüscherova testu však nevznikne jen tak, závisí na dlouholetých zkušenostech posuzovatele. 

Určitě nikdo jen tak neodhalí vaše nitro díky preferované barvě. My vám ale můžeme představit, jak která barva působí, abyste měli pro výbavu vaší oázy klidu/ložnice všechny potřebné informace.  

barevnice

Šedá

Lidé, kteří preferují šedou barvu, mají rádi minimalistický design a nejmodernější technické vymoženosti. Jsou to tvrdě pracující lidé, a proto potřebují ložnici, kde budou moci dobít energii. Tito lidé se ve svém životě moc neangažují, spíše si ho nějakým způsobem zjednodušují. Šedá barva je neutrální, není nijak zvlášť relaxační ani expanzivní, ale skvělé na ní je to, že nikdy nevyjde z módy a dá se zkombinovat s jakoukoliv jinou barvou. Na šedé zvláště vynikne červená, fialová, růžová, modrá a fuchsiová. 

Modrá

Tato oblíbená barva obsahuje mnoho různých barevných odstínů, ale většina modrých milovníků má přece jenom něco společného: potřebu po míru a harmonii. Potřeba klidu odkazuje na empatii, emocionální vyrovnanost a vnitřní harmonii. Osoby se sklonem pro modrou barvu sice mají rádi svou rutinu, ale jsou to věrní lidé na celý život. Mají rády prostor, který je čistý a organizovaný. Jestli jste tedy do své ložnice zvolili modrou barvu, ujistěte se, že kromě natřených stěn přidáte do ložnice i více úložného prostoru pro uspořádání. Pokud budete mít vše čisté a uklizené, budete se cítit uvolněně a tím pádem i odpočatě. 

Zelená

Zelená je považována za nejvíce uvolňující barvu, proto ji najdete na stěnách v nemocnicích a veřejných prostorech. Obyčejně není zelená vaší oblíbenou barvou, ale nyní to byla vaše první volba? Může to znamenat, že je váš život v poslední době trochu chaotický. Pro lidi kteří bez přemýšlení vždy vybírají zelenou, je charakteristická houževnatost, vytrvalost a určitá rezistence vůči změně. Tyto osoby stojí pevnýma nohama na zemi a je velmi snadné s nimi na vázat spojení. Stejně jako u modré, existuje mnoho odstínů, které můžete zvolit pro vaše prostředí bez stresu.

ložnice zelenáložnice zelená

Červená

Tato dynamická barva prokazatelně zvyšuje krevní tlak, zrychluje dýchání a srdeční frekvenci. Což z červené dělá možná příliš stimulující barvu do ložnice. Ale pokud je vaše ložnice převážně tmavá s tlumeným osvětlením, bude barva vypadat bohatě a elegantně. Milovníci červené barvy jsou vitální, impulzivní a mají tendenci prosadit se a vítězit. Jde o rázné lidi, kteří chtějí prožít svůj život naplno. K červené se skvěle hodí bílá, černá, hnědá a modrá.

Žlutá

Touto zářivou barvou jsou přitahováni perfekcionalisté a snílkové. Jsou to vysoce intelektuální osoby se skvělým abstraktním vnímáním. Milovníci žluté barvy potřebují svůj koutek, kde se budou moc uvolnit, přemýšlet a snít. Jde o charismatické osoby, které jsou povznesené a bezprostřední, nejspíš proto mají občas tendenci vyhýbat se konfliktům. Lidé se kolem této osoby cítí velmi dobře. Pro dokonalý výsledek kombinujte žlutou s modrou, fialovou, šedou, hnědou a černou barvou. 

ložnice žlutáložnice žlutá

Fialová

Ten, kdo si jako první vybral toto lákavé spojení modré a červené barvy, je velmi rozjímavý, hloubavý člověk. U někoho může tato barva indikovat lehkou emocionální nevyzrálost a labilitu. Do fialové barvy se většinou oblékají lidé, kteří jsou senzitivní a věří v nadpřirozené schopnosti. Fialová barva vyzařuje přepych, drama a propracovanost. Fialovou kombinujte s růžovou, olivovou, šedou a bílou.

Hnědá

Výběr hnědé barvy o člověku vypovídá, že stojí nohama na zemi, je čestný, spolehlivý a má sebevědomí. Přitahuje k sobě lidi díky svému pravému já a umí ocenit prostý luxus života a lásky. Preference hnědé barvy znamená touhu zapustit kořeny a potřebu stabilní jistoty. Těmto lidem by prospělo trochu zpomalit a víc si užít času v přírodě. 

Černá

Lidé, kteří si zvolili černou barvu jsou nejspíš stejně tajemní a sexy, jako tato barva bezesporu je. Důležitá je pro ně prestiž a moc. Jde o silné, nezávislé osoby, které rády mají vše pod kontrolou. Pro svou vnitřní pohodu potřebují mít ve svém osobním i pracovním životě nastavené určité hranice, protože někdy mají tendenci jednat neuváženě a ukvapeně. Už jen samotná barva vyjadřuje protest a odpor všeho současného. Pro některé milovníky je černá touhou nebýt vidět, splynout ve tmě. Tato univerzální barva vynikne zejména s růžovou, bílou, červenou nebo zlatou. Konec konců černá barva je perfektní pro ochranu tak intimního místa, jako je vaše ložnice. 

ložnice černá - vandyckložnice černá

Oranžová

Oranžovou barvu si vybírají jedinci, kteří jsou vysoce sociální a nebojácní. Milují dobrodružství, cestování a setkávání se s lidmi. Oranžové stěny v ložnici jsou teplé a vyvolávají nadšení. Výběr oranžové barvy si vyloženě říká o to, abyste dodaly všemu životu více zábavy. Oranžovou kombinujte s modrou, fialovou, hnědou, olivovou a žlutou. 

Život není černo-bílý, stejně jako nikdy není špatný a dobrý člověk. Vždy jde o nějakou kombinaci a prolnutí, které utváří prostor kolem nás. Mějte to na paměti, až budete barevně ladit vaši ložnici. Přejeme krásný a hluboký spánek. :) 

Podobné články