BOHO styl

BOHO styl

Nejnovějších trendů a moderností je kolem nás v dnešní době více než dost. Nevíte, co je ještě IN a co se nosí? S boho stylem pro vás máme nejspíš řešení. Nevíte, co boho styl vlastně znamená? Rádi Vám ho představíme. 

Slovo "bohemian" se objevilo již v 18. století a označovali se jím lidé, kteří žili v určitém životním stylu: vagabundové, poutníci. Lidé kteří nesouhlasili se sociálními a politickými názory té doby. Pokud se cítíte podobně a nechcete být otrokem pravidel, vyzkoušejte tento znovuzrozený styl BOHO.

Vybavte si burleskní cikánské vagóny ozdobené korálky, střapci a háčkovanými záclonami. Ukažte všechno co jste za svůj život nashromáždili. Nezáleží na tom, jestli se to k sobě hodí, o tom to právě je! Zaplňte svůj domov barevnými látkami, knihami, starým uměním, zrcadly, starožitnými předměty a památkami z cest. Barevné osvětlení, nízké stoly a podsedáky nabízejí bohémským duším přímý kontakt s venkovními prostory. A výrazně vymalovaná stěna vše úžasně podtrhne.

Boho je jedním z těch stylů, které se mísí do různých kultur a různých časů. Bohémský styl života aplikovali lidé, kteří žili nekonvenčním, bohatě uměleckým a kočovným životem. Cílem tedy je, aby interiér odrážel vaši spontánnost. Ne všechno by mělo mít své místo a ne vše se dá naplánovat. Nic není špatně!

Boho design je určen především lidem, kteří se dokáží vymanit ze světa plného stereotypů a dokáží otevřít svou mysl. Tento styl vás nebude svazovat pravidly, je náhodný a divoký. V místnosti ve stylu boho nenajdete prázdné místo, vše je zaplněno, polštářky obrazy nebo figurkami. 

Tento styl se samozřejmě dá kombinovat s jinými styly, jako je skandinávský, retro nebo industriální. Přeměnit celý domov do bohémské nálady nemusí být pro každého, ale utvořit si alespoň malý koutek v obývacím pokoji nebo ložnici určitě potěší vaše divoké já. 

Líbí se vám krásné fotky interiéru a necháváte se rádi inspirovat? Sledujte nás na instagramu

Podobné články